Wirtualna asystentka/Wirtualny asystent/ Social media manager

Kim jestem

Nazywam się Natalia Stojanowska. Jestem prawnikiem biznesowym – radcą prawnym. Wspieram prawnie biznesy online w ich działalności. Pomagam przy tworzeniu sklepów online i wprowadzaniu e-produktów do sprzedaży. Pokazuję, jak sprzedawać w sieci zgodnie z prawem. Z uwagi na specyfikę mojej branży zwracam uwagę na detale, lubię porządek, skrupulatność i terminowość.

Stawiam na uczciwość i grę fair play. Każdy popełnia błędy to zupełnie normalne. Nie lubię jednak jak ktoś nie umie powiedzieć wprost, że zawalił, tak się wydarzyło i zamiast skupiać się szukaniu winnego, po prostu poprawimy wspólnie błąd i pomyślimy co zrobić, aby następnym razem nie wystąpił. Stawiam na szczerość i dojrzałość.

Uważam, że wszystkiego można się nauczyć, a jeszcze więcej znaleźć w Internecie. Nie lubię jak ktoś mnie pyta o coś co można znaleźć w wyszukiwarce Google po pierwszym wpisanym losowo haśle. Cenię osoby, które przychodzą z gotowym rozwiązaniem i szukają jedynie jego potwierdzenia.

Szukam osoby sumiennej, kreatywnej, zorganizowanej, która wesprze mnie w codziennych działaniach w mojej firmie.

Autor: Justyna Kocur-Czarny

Cenię osoby kreatywne, otwarte i proaktywne. Chciałabym mieć w swoim zespole osobę, która podpowie co da się poprawić, ulepszyć, jakie nowe rozwiązania wdrożyć.

Co musisz wiedzieć

  • Pracuję zdalnie

Pracuję zdalnie i pozyskuję klientów zdalnie. Instagram to moje okno na świat – główny kanał komunikacji z klientem. Zadaniem wirtualnej asystentki/wirtualnego asystenta będzie prowadzenie właśnie tego – kluczowego dla mnie kanału. W związku z tym, bardzo ważna jest dla mnie precyzyjna komunikacja, proaktywna postawa i samodzielność.

  • Obecnie przebywam za granicą

Różnica czasowa z Polską wynosi 9 godzin. To oznacza, że gdy w Polsce jest godz. 16:00, to u mnie jest dopiero godz. 7:00 rano. To oznacza, że muszę działać i planować z wyprzedzeniem. Będę dla Ciebie dostępna w godzinach popołudniowych czasu polskiego. Współpracując ze mną musisz wziąć to pod uwagę.

  • Mam sztywniejsze ramy wykonywania zawodu

Jako radca prawny mam wyższe (sztywniejsze) standardy prowadzenia działalności gospodarczej. Jedną z głównych różnic jest brak możliwości korzystania z płatnych form promocji mojej firmy. Nie mogę korzystać z reklamy. Widoczność swojej marki osobistej buduję organicznie. Nie musisz znać zasad rządzących w moim zawodzie. Większość z nich wyjdzie naturalnie podczas współpracy.

  • Klienci

Moimi klientami są początkujący przedsiębiorcy, którzy sprzedają w internecie. Najczęściej prowadzą media społecznościowe, gdzie podobnie jak ja komunikują o swoim biznesie i produktach. Mają swoje sklepy internetowe lub planują je założyć.

  • Pracuję na

W pracy wykorzystuję Asanę, Google Workspace, Zoom, Skype, Signal, Canvę, FB Creator Studio oraz zwykły mail.

Obowiązki

I. Praca twórcza, zarządzanie social mediami

  • umieszczanie artykułów na bloga (4-6 miesięcznie)
    • znalezienie i dodanie zdjęcia do wpisu
    • umieszczenie go na blogu
    • dostosowanie wpisu zgodnie z wymogami wtyczki YOAST SEO
    • w ramach publikacji artykułu – linkowanie wewnętrzne w ramach bloga
  • tworzenie instakaruzeli na Instagram  w programie Canva (4-5 miesięcznie)
    • karuzela tworzona w oparciu o przygotowany szablon. W ramach instakaruzeli 2 ostatnie grafiki są niezmienialne, pierwsza grafika wymaga jedynie zmiany tytułu oraz rysunku, druga grafika wymaga przygotowania grafiki od zera, w pozostałych 7 grafikach będzie trzeba przygotować i umieścić tekst w oparciu o artykuł z bloga
    • przygotowanie opisu do instakaruzeli – w zależności od umiejętności – tworzenie lub umieszczenie gotowego tekstu
  • przygotowanie postu na Instagram – opracowane zdjęcia w programie Canva według wzoru (4-5 miesięcznie)
    • wybór zdjęcia z katalogu zdjęć, który znajduje się na dysku Google i nałożenie na to zdjęcie opisu według określonego wzoru
    • przygotowanie opisu do postu – w zależności od umiejętności – tworzenie lub umieszczenie gotowego tekstu
  • umieszczanie grafik oraz instakaruzeli w systemie do planowania, np. FB Creator Studio
    • instakaruzele będą publikowane na Instagramie oraz na Facebooku
    • opracowane zdjęcia będą publikowane tylko na Instagramie
  • zarządzanie kontem na Instagramie (2-3 godziny w miesiącu)
    • zarządzanie kontem, odpowiadanie na komentarze. W przypadku pytań typowo merytorycznych – pomijanie ich. Sama na nie odpowiem.
    • aktywny udział w życiu konta.
    • odpowiadanie na wiadomości prywatne
  • pilnowanie siatki/ feedu na Instagramie za pomocą narzędzia UNUM lub w  programie CANVA
  • tworzenie newslettera 2 razy w miesiącu w systemie MailerLite
    • opracowanie newslettera w oparciu o przygotowaną przeze mnie treść
    • zaplanowanie wysyłki maila

II. Wsparcie administracyjne

  • korespondencja e-mail
    • odbieranie wiadomości e-mail wpływających na dedykowany adres mailowy
    • udzielanie odpowiedzi według ustalonego schematu
  •  odbieranie telefonów (mile widziane – do ustalenia)
    • ustawienie przekierowania na telefon wirtualnej asystentki i odbieranie telefonów, które są bardzo sporadyczne. Komunikacja odbywa się głównie mailowo.

III. Mile widziane, ale nie wymagane:

  • znajomość podstaw SEO
  • znajomość pracy w Asanie
  • lekkie pióro w pisaniu
  • doświadczenie w marketingu lub prawie

Ta praca jest dla Ciebie, jeżeli:

  • umiesz pracować zdalnie;
  • znasz narzędzia do wideokonferencji typu Zoom, Skype, Google Meet;
  • jesteś skrupulatny/a podczas wykonywania zleconych zadań i nie trzeba po Tobie poprawiać;
  • potrafisz obsługiwać Canvę;
  • posiadasz umiejętność tworzenia podstawowych grafik (pilnowanie linii i obszarów, na których powinien pojawiać się tekst, trzymanie się stałej wizualizacji graficznej oraz fontów);
  • znasz podstawy przygotowania dokumentów w programie Word lub Google Doc (m.in. unikanie podwójnych spacji, używanie justowania);
  • masz doświadczenie z platformą Mailerlite;
  • znasz WordPressa na poziomie podstawowym, m.in. tak, aby wstawić tam wpis blogowy, wrzucić nowy produkt do sklepu online;
  • szybko się uczysz i jesteś otwarty/a na wykonywanie nowych zadań;
  • masz poczucie estetyki;
  • świat biznesu online, w tym Instagram nie jest Ci obcy;
  • jesteś samodzielny/a;
  • lubisz wykazywać inicjatywę;
  • masz doświadczenie zawodowe. Nie szukam osoby, która dopiero się uczy. Zdobywanie doświadczenia w ramach współpracy jest czymś zupełnie naturalnym i totalnie to rozumiem, ale obecnie poszukuję osoby, która może pochwalić się już jakimś doświadczeniem w pracy. Zależy mi na realnym doświadczeniu. Nie musisz mieć żadnych szkoleń. Liczy się to co umiesz zrobić w praktyce.

Ta praca NIE JEST dla Ciebie, jeżeli:

  • szukasz pracy, w której ktoś weźmie Cię za rękę, powie dokładnie co, kiedy i jak masz wykonać krok po kroku;
  • szukasz pracy, która zapewni Ci stałą ilość godzin w miesiącu;
  • uważasz, że zaproponowane honorarium jest nieadekwatne do rodzaju zadań i Twoich umiejętności;
  • nie lubisz monotonnej, powtarzalnej pracy;
  • obrażasz się za to, że ktoś ma zastrzeżenia do Twojej pracy;
  • nie masz doświadczenia w żadnym z wymienionych powyżej zadań;
  • już teraz masz wątpliwości i coś Ci nie pasuje w tej ofercie.

Co oferuję:

Forma współpracy: umowa na B2B, faktura

Wynagrodzenie: wynagrodzenie godzinowe  40-60 zł/h brutto (w zależności od doświadczenia i umiejętności)

Liczba godzin: 10-15 godzin miesięcznie. Oczywiście biorę pod uwagę dyspozycyjność, a  harmonogram zadań będzie ustalany z wyprzedzeniem.

Cel współpracy:  Potrzebuję więcej czasu, który poświęcę na swoją edukację. Zatrudnienie wirtualnej asystentki ma na celu uwolnienie mnie od zadań techniczno-administracyjnych oraz częściowo kreatywnych.

Autor: Justyna-Kocur-Czarny

Osoba zatrudniona na tym stanowisku po pierwszych 2 miesiącach współpracy powinna być w stanie sama rozwiązać problemy, które mogą być rozwiązane bez mojego udziału. Docelowo ma to być stała współpraca. Z czasem chciałabym oddelegować wszystkie kreatywne, operacyjne i administracyjne zadania.

Korzyści współpracy ze mną:

  • Współpracując ze mną naturalnie nauczysz się zwracać uwagę na kwestie prawne takie jak:
      • wykorzystywanie twórczości innych w promocji biznesu, w tym zdjęć z banków zdjęć w taki sposób, aby nie naruszać praw autorskich, oznaczania autora zdjęcia, tekstu, czy muzyki,
      • monitorowania konkurencji zgodnie z prawem,
      • tworzenia produktów cyfrowych zgodnie  prawem,
      • tworzenie dokumentów prawnych zgodnie z prawem, w tym ofert handlowych, tworzenia opisów produktów zgodnie z prawem, wpisów blogowych,
  • W ramach współpracy otrzymasz dostęp do materiałów i treści edukacyjnych, które wykorzystuję w ramach prowadzonego biznesu online,
  • Jeżeli dołączysz do mojego zespołu, to będę chciała nauczyć Cię bezpieczeństwa prawnego w biznesie,
  • Zdobyte doświadczenie będziesz mógł/mogła wykorzystać w swoim biznesie lub biznesie swoich innych klientów.

Jeżeli po przeczytaniu długiego wstępu czujesz, że współpraca ze mną to coś dla Ciebie, szukasz fajnej pracy online i chcesz mieć wpływ na rozwój mojej marki osobistej, to to ogłoszenie jest dla Ciebie!

PROCES REKRUTACJI

ETAP I –Ankieta rekrutacyjna

Termin nadsyłania ankiet: do 27.09.2022 r. ZAKOŃCZONY

Wysyłanie zaproszeń do II etapu: 28.09-29.09

Uwaga: Zaproszenie do II etapu otrzymują tylko wybrane osoby. Jeżeli nie otrzymasz ode mnie maila, to oznacza, że nie znalazłaś/eś się w II etapie.

Etap II – Zadanie rekrutacyjne

Termin wykonania zadania: 29.09.2022 r. – 03.10.2022 r. (włącznie)

Wysyłanie zaproszeń na rozmowy rekrutacyjnej: 04.10-05.10.2022 r.

Etap III – Rozmowa rekrutacyjna

Termin spotkania ustalamy wspólnie. Wszystkie rozmowy odbędą się maksymalnie do 10.10.2022 r.

Masz pytania? Pisz śmiało na kontakt@stojanowska.com (tytuł maila: Rekrutacja)

Ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Kliknij w poniższy przycisk, aby przejść do ankiety rekrutacyjnej.

Administratorem danych osobowych jest Natalia Stojanowska NIP: 742-202-56-06. Dane osobowe będą przetwarzane w związku z prowadzoną rekrutacją. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Tobie uprawnieniach, znajduje tutaj.